قالیباف: بریدن ارتش از طاغوت فراموش شدنی نیست

به گزارش شهر، محمدباقر قالیباف در آئین تجلیل از 33 خلبان نیروی هوایی در دوران هشت سال دفاع مقدس که به همت فرهنگسرای سرو و سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی، در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، گفت: در شرایطی که بیشترین سرمایه‌گذاری رژیم منحوس در نیروی هوایی متمرکز شده بود؛ دیدیم که این عزیزان چگونه در این برهه زمانی تصمیم گرفتند و در روزهای پیش از پیروزی انقلاب از رژیم طاغوت بریدند. اینان با افتخار روزی به نام نیروی هوایی را در تاریخ انقلاب ثبت کرده و با امام و مردم خودشان و با حریت خودشان بیعت کردند. این افتخار بزرگی است که همراه نیروی هوایی ارتش همیشه در تاریخ هست و هرگز فراموش شدنی نیست.

 

وی افزود: نیروی هوایی ما یک ویژگی منحصر بفرد داشته که می‌خواهم به آن اشاره کنم و آن وقت شناسی و لحظه شناسی آنان است. وقتی به تاریخ می نگریم و در تاریخ مطالعه میکنیم می‌بینیم این لحظاتند که سرنوشت سازند. انسانها در لحظه تصمیم می گیرند و در آن لحظات هست که برای همیشه در تاریخ باقی می مانند: به نیکی در پیشگاه خدا و همه بندگان خدا. البته لحظاتی هم هست که انسانها به خطا تصمیمی می گیرند و نامشان و یادشان به بدی در طول تاریخ می ماند: به زشتی در پیشگاه خدا و در پیشگاه خلق خدا. اما افتخار بزرگ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاریخ انقلاب این است که توانست به درستی و به وقت در روز 19 بهمن سال 1357 لحظه شناسی کرد.

 

شهردار تهران با بیان اینکه تصمیم همرزمان ما در نیروی هوایی ارتش در روز 19 بهمن، از سر احساس نبوده، خاطرنشان کرد: همرزمان ما نشان دادند که تصمیمشان از سر غیرت و باور شان بود. آنان بر سر این پیمان و ایمانشان تا پای جان ایستادند.

 

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود در آئین تجلیل از خلبانان نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس، با تبریک آغاز امامت منجی عالم بشریت و آغاز دهه فجر گفت: انصاف این است که انقلاب اسلامی برای ملت ما عزت را به ارمغان آورد. استقلال و آزادی را برای ما به ارمغان آورد. انقلاب اسلامی به رهبری آن مرد الهی و یاران وفادار او که تا پای جان ایستادند و به مقام رفیع شهادت نایل آمدند ؛باعث احیای اسلام شدند.

 

 

وی ادامه داد: بدون شک امروز و در این مقطع ، هر انسان منصف با هر سلیقه و گرایشی که در این سرزمین اسلامی زندگی می کند، زندگی مادی و معنوی خودش را مدیون شهداست. مدیون خانواده ها و فرزندان شهداست. مدیون همه آنانی است که همه هستی شان را برای اسلام و برای این کشور گذاشتند. حالا ما در هرجایی هستیم باید آنان را قدرشناسی کنیم و هرگز فراموششان نکنیم چراکه امروز هر چه داریم به برکت امام و شهداست.

 

 

قالیباف تصریح کرد: البته ما هم وظیفه ای داریم. اگر امروز ما نتوانیم تحقق بخشیم به هر آنچه که باور امام بود؛ هر آنچه که باور شهدا بود؛ هم به خودمان ظلم کردیم و هم به انقلاب.

 

شهردار تهران که خطاب به خلبانان نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس، سخن می گفت، با بیان اینکه امروز وظیفه ما و دِین ما نسبت به شهدا و امام شهدا این است که بتوانیم کشورمان را و جامعه مان را در بعد مادی و معنوی به گونه ای اداره کنیم که زیبنده یک جامعه اسلامی باشد ، یادآور شد: اگر این کار را بکنیم، دِین خودمان را به شهدا و خانواده های شهدا و ملت مان و امام مان ادا کرده ایم. اگر خدای نکرده با سعی و خطا پیش برویم، اگر خدای نکرده به امور خودمان بپردازیم و غافل بشویم از اینکه این امانت الهی را به پیش ببریم، آنجاست که ممکن است فردای قیامت، شرمنده همه دوستان همرزمی بشویم که یک روز کنار هم بودیم و مدتی را کنار هم نبودیم و بعد براساس همه باورها روزی همدیگر را خواهیم دید.

 

وی دهه فجر را دهه یاد و ذکر باورهای انقلاب دانست و گفت: مهمترین باور ما این بوده که اگر جامعه‌ای در سایه شریعت و دین قرار بگیرد، اگر قدرت جامعه ای در اختیار دین مداران باشد، آن جامعه ، جامعه‌ای موفق در بعد مادی و معنوی است و سیر رشد خودش را طی می کند. ما امروز دِین داریم که این را تحقق بدهیم. اگر نتوانیم، انجام وظیفه نکرده ایم. در واقع دهه فجر یادآور این موضوعات است که یکبار، خودمان را بازنگری کنیم و یاد کنیم از کسانیکه روزی در جمع ما بوده اند و امروز در جمع ما نیستند.

 

قالیباف خطاب به خلبانان نیروی هوایی گفت: امیدوارم روزمره زندگی و مشکلات زندگی ما را از مسیر اصلی غافل نکند. امیدوارم هرجا هستیم، انجام وظیفه کنیم. من هم به سهم خودم از همه عزیزانی که این مجلس باشکوه را برپا کردند تقدیر و تشکر می کنم که با برپایی این مراسم از کسانی یاد کردند که شاید به نوعی گمنام بودند. همه ما بیش از این باید انجام وظیفه کنیم تا یادی از این شهدای عزیز داشته باشیم. من به عنوان خدمتگزار در شهرداری تهران در خدمت همه خانواده های شهدا هستم .

 

 

در آئین تجلیل از خلبانان نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس، محمدباقر قالیاف، شهردار تهران، امیر خوراکیان، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران لوح و تندیسی را به رسم یادبود به امیر سرتیپ خلبانانی که اسامی آنان در ذیل می آید اهدا کردند:

 

 

امیر سرتیپ خلبان علی ده نادی، فضل الله جاوید نیا، حسین فرخی، علی اکبر حسینی، ایرج عصاره، علی بختیاری، رضا زمانی پور، جعفر عمادی،هوشنگ آغاسی بیک، عطا محبی، عباس رمضانی، علی اصغر جهانبخش، محمداسماعیل پیروان، حسن هرندی، فرج الله براتپور، ناصر ادراکی، اکبر زمانی، خسرو غفاری، مهرداد بیضایی، فرج الله فرسیابی، نصرت الله عبدالهی فر، محمود ضرابی، سیروس برچیری، امیر حبیبی، حسن بنی آدم، محمد جعفری، علی صولتی ، عبدالحمید نجفی و سرهنگ خلبان حسین مددی.

 

افزون براین از شهید سرگرد خلبان علیرضا کریمایی و نیز خانواده‌های شهدا امیر سرلشگر خلبان غلامعباس سلطانی، علی اصغر بهنیا و جعفر مردانی نیز تقدیر به عمل آمد.

 

آئین نکوداشت و تجلیل از 33 خلبان نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس به همت فرهنگسرای سرو و سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی در روز 13 بهمن ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید