تا پایان دوره دهم ریاست‌جمهوری باید مرا تحمل کنید

خبرچین: محمود احمدی‌نژاد روز پنج‌شنبه در آیین افتتاح ۱۴پروژه عظیم صنعتی، معدنی و عمرانی در مجتمع مس سرچشمه کرمان با بیان اینکه دو سه گروه دست‌اندرکار نوسانات اخیر در بازار سکه و ارز بودند، گفت: یک گروه از آنها باند دلالانی بودند که همیشه از آشفته‌بازار سود می‌برند، از خلاء‌های قانونی استفاده کردند. 

وی افزود: البته اشتباهاتی از سوی بانک مرکزی و برخی دستگاه‌ها وجود داشت که به این سیستم اعتماد کردند. 

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه این افراد به جای واردات، ارزها را در جیب‌شان گذاشتند تا گرانتر بفروشند، گفت: خود آنها دایما سر و صدا می کردند که قیمت ها در حال افزایش است و می خواستند قیمت ها بالا برود تا ارز خود را بفروشند. 

گروه دوم اخلال‌گر بازار ارز و سکه 

احمدی‌نژاد گفت: گروهی دیگر که به ظاهر سیاسیون بودند، با گروه قبلی جفت شدند؛ آنها از سویی می‌گفتند چرا قیمت ارز را بالا نمی‌برید بیت‌المال است سپس در بیرون، علیه دولت می‌گفتند که دولت نمی‌تواند و توان اقتصادی ندارد. 

وی با یادآوری این نکته که آنها یک آشفته‌بازار درست کردند، ادامه

 
اشتباهاتی از سوی بانک مرکزی و برخی دستگاه‌ها وجود داشت که به این سیستم اعتماد کردند.
 

داد: عد‌ه‌ای در روز تعطیل و وفات پیامبر اسلام لحظه به لحظه قیمت سکه را اس ام اس می‌زدند و می‌گفتند که قیمت‌ها در حال افزایش است. 

این بازی زشت اقتصادی، سیاسی، رسانه‌ای 'خیانت بزرگ' بود 

احمدی‌نژاد این اقدام‌ها را یک بازی زشت سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و خیانت بزرگ توصیف کرد و گفت: غربی‌ها نیز از این فرصت استفاده کرده و گفتند که تحریم اقتصاد ایران را به هم ریخت که این یک دروغ بزرگ بود؛ اقتصاد ایران کجا به هم ریخته است مگر ما ارز کمی داریم؟ 

وی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در فروش ارز وجود ندارد، تصریح کرد: بانک مرکزی تمایل به فروش ارز دارد تا ریال‌ها را جمع کند اما به روش صحیح. 

احمدی‌نژاد افزود: آنها آشفته‌بازار درست کرده و دشمن را شاد کردند و در بازار شایعه کردند که قرار است قیمت‌ها بالا رود و برخی قیمت‌ها را بالا بردند و دیدید که یک زشت‌کاری اتفاق افتاد. 

وی خطاب به این عده گفت: آیا شما نیز همچون آمریکا شده‌اید؟ فکر می‌کنید که مردم به شما رای می‌دهند؟ ملت ایران ملت فهیم و رشیدی است دقت کرده و انتخاب می‌کند و رای می‌دهد. 

احمدی‌نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: اگر تا سه سال دیگر هم ارز فروخته شود، بانک مرکزی برای فروش ارز دارد. 

انتقاد شدید از برخی خبرگزاری‌ها

احمدی‌نژاد با اشاره به اقدام برخی خبرگزاری‌های وابسته به برخی نهادها گفت: آنها در روز تعطیل پیامک زده و در بازار فضا‌سازی کردند که خوشبختانه اکثریت قاطع ملت ایران آگاهانه

 
گروهی دیگر که به ظاهر سیاسیون بودند، با گروه قبلی جفت شدند؛ آنها از سویی می‌گفتند چرا قیمت ارز را بالا نمی‌برید بیت‌المال است سپس در بیرون، علیه دولت می‌گفتند که دولت نمی‌تواند و توان اقتصادی ندارد.
 

با این جریان همراهی نکردند. 

وی خاطرنشان کرد: دولت همه کارها و مسیرها را اصلاح، تنظیم و شفاف کرد. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه چه کسی گفته که اقتصاد ایران به قیمت ارز وابسته است، اضافه کرد: تولید ناخالص ملی ایران طی یک سال به قیمت امروز جهان، سالانه بیش از 900 میلیارد دلار است که معادل 900 هزار میلیارد تومان می‌شود.

 واکنس احمدی‌نژاد به تحریم‌های اخیر آمریکا و اروپا 

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آمریکایی ها ۳۰ سال است که از ایران نفت نمی‌خرند، یادآور شد: آنها می‌گویند که بانک مرکزی را تحریم کرده‌اند مگر بانک مرکزی ما با آنها ارتباط دارد؟ 

احمدی‌نژاد با اشاره به تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا گفت: کل اروپا چه وسعتی از این دنیا را دارد؟ مبادلات خارجی ما 200 میلیارد دلار است که از این میزان 24 میلیارد دلار آن با اروپایی‌ها است. 

وی با بیان اینکه در دوره‌ای، ۹۰ درصد تجارت ایران با اروپایی‌ها بوده است گفت: اکنون این میزان به ۱۰ درصد رسیده است؛ ما که داوطلب نیستیم خوشی زیر دل آنها زده است و می‌خواهند ارتباط را قطع کنند ولی خودشان متضرر می‌شوند. 

برخی در داخل کشور بد اخلاق شده‌اند 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به برخی در داخل کشور گفت: متاسفم که این را می‌گویم اما برخی بسیار بداخلاق شده‌اند و به خاطر یک نمایندگی مجلس و پست دولتی، گروه‌ها و باندها ایجاد شده و چه کارها که نمی‌کنند. 

احمدی‌نژاد یکی از این موارد را که گرفتار باندبازی شده، بازار طلا و ارز دانست و گفت: ارز برای واردات است و واردات نیز به چند شیوه انجام می‌شود. 

وی توضیح داد: عده‌ای از بانک مرکزی ارز می‌گیرند و کالا وارد می‌کنند؛ گروهی دیگر صادرات می‌کنند و به جای آن واردات انجام می‌دهند که نیاز به ارز ندارند و عده دیگری نیز هستند که سرمایه دارند و بیرون کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند و خودشان ارز دارند که کالا می‌گیرند و وارد می‌کنند و عد‌ه‌ای دیگر که می‌خواهند به مسافرت بروند نیاز به ارز دارند و گروهی

 
اکنون دست و بال‌ها را بسته‌اید و به دلیل مصالح کشور سکوت می‌کنیم اما سینه‌‌خیز هم که شده برای آبادانی کشور حرکت می‌کنیم.
 

دیگر نیز در بیرون از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند، آنها نیز ارز می‌خواهند. 

وی اظهار داشت: تمامی این گروه‌ها نیاز به ارز دارند که بانک مرکزی ارز آنها را به طور کامل تامین کرده و می‌کند. حتی یک نفر وجود ندارد که برای ورود کالایی از بانک مرکزی درخواست ارز کند اما دریافت نکرده باشد. 

امسال بیش از 90 میلیارد دلار درآمد ارزی خواهیم داشت 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته در حساب بانک مرکزی و بانک‌های مختلف 90 میلیارد دلار ذخیره داشتیم، گفت: تا پایان امسال نیز بیش از 90 میلیارد دلار درآمد ارزی نفت گاز و میعانات گازی خواهیم داشت که در ده ماهه اول سال از 82 میلیارد دلار گذشته است. 

وی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه نخست سال نیز 32 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم، گفت: پیش‌بینی می‌شود که این مبلغ تا پایان سال به 45 میلیارد دلار برسد. 

وی ادامه داد: کل کالایی که ۹ ماه وارد کشور شده 44 میلیارد دلار است و تا پایان سال به 60 میلیارد دلار می‌رسد و عایدات کشور نیز 135 میلیارد دلار است. 

احمدی‌نژاد با طرح این سوال که آیا در کشور ارز کمی وجود دارد، گفت: دلیل این سر و صداها چه بود؟ 

وی بخش دیگری از سخنان خود را به سازندگی ایران اختصاص داد و گفت: برای اینکه بتوانیم عزت، کرامت و استقلال خود را حفظ کنیم و در این هیاهوی عالم، باقی بمانیم باید ایران را بسازیم و مسایل را حل کنیم. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ایران کشوری با ظرفیت فراوان است، گفت: ما فقط نفت را می‌شناسیم اما معادن ما چندین برابر نفت ذخیره دارند. 

وی  گفت: برخی‌ها سروصدا کرده و با خارجی‌ها هماهنگ شدند، هجوم سنگین و جنگ روانی ایجاد کرده و می‌گویند که اقتصاد ایران به هم

 
درست است که با بنده مخالف هستید اما مرا ملت ایران انتخاب کرده است و اگر زنده باشم تا پایان دوره دهم ریاست‌جمهوری باید مرا تحمل کنید.
 

ریخته است در حالی که همه چیز دارای نظم است. 

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود خطاب به برخی در داخل کشور گفت: درست است که با بنده مخالف هستید اما مرا ملت ایران انتخاب کرده است و اگر زنده باشم تا پایان دوره دهم ریاست‌جمهوری باید مرا تحمل کنید. 

وی خطاب به این عده با بیان اینکه آیا به دلیل مخالفت با من باید از این ملت انتقام بگیرید، افزود: آیا این دینداری، ایرانی‌بودن، اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی است؟ 

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ما خادم 75 میلیون مردم هستیم و به آن افتخار می‌کنیم، گفت: اجازه دهید ایران ساخته شود اگر همراهی نمی‌کنید مانع‌تراشی نیز نکنید. 

احمدی‌نژاد ادامه داد: اکنون دست و بال‌ها را بسته‌اید و به دلیل مصالح کشور سکوت می‌کنیم اما سینه‌‌خیز هم که شده برای آبادانی کشور حرکت می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال کار کردن است، تصریح کرد: خدا شاهد است که ما حتی یک ساعت کار را متوقف نکرده‌ایم و همه در حال کارکردن هستند. 

وی هیچ افتخاری را بالاتر از خدمت به ملت ایران ندانست و گفت: راه شرف و عزت در مقابل ماست، دنیا در حال تحول است و ما باید نقش تاریخی خود را ایفا کنیم که ساختن ایران و آماده کردن مقدمات حکومت جهانی از مهمترین وظایف ما است. 

احمدی‌نژاد ادامه داد: هرکس و هرگروهی به هر عنوان که در مقابل این حرکت تاریخی چه به صورت آشکار و چه به صورت پنهان قرار گیرد، رودخانه عظیم ملت ایران آن را به بیرون پرتاب خواهد کرد. 

به گزارش ایرنا، وی با تاکید بر پالایندگی انقلاب اضافه کرد: انقلاب از درون آلودگی‌ها را پالایش می‌کند. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه تحولات بسیار است، گفت: در منطقه علیه ما سروصدا می‌کنند اما آنچه می‌ماند حرکت اصیل ملت ایران است که جهان را خواهد گرفت

/ 0 نظر / 19 بازدید