مدیرسایت ارواح مقدس دستگیرشد

به گزارش سرویس «حوادث»خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرگرد امینی بابیان اینکه پیرو شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، تحقیقات در دستور کار ماموران قرار گرفت، گفت: طبق اظهارات شاکی مشخص شد که وی قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته است


وی افزود: مالباخته در ادامه اظهارات خود عنوان کرد که در این زمینه با مشکل اخذ پذیرش مواجه شدم که برای این منظور با سایتی به نام« ارواح مقدس» در اینترنت آشنا شدم که مدیر سایت خود را با نام مستعار «روح آسمان» معرفی و ادعای توانایی برای اخذ پذیرش در کشورهای اروپایی را کرد.


امینی بابیان اینکه شاکی مبلغ پنج میلیون بابت مشاوره به حساب وی واریز کرده است، گفت: در این خصوص کارشناسان پلیس تحقیقات فنی و تخصصی خود را آغازکردند که سرانجام با ارائه مدارک لازم متهم را شناسایی و دستگیر کردند.


وی بابیان اینکه متهم نیز در اعترافات به بزه انتسابی اعتراف کرد گفت: کاربران باید ازسایت های استفاده کنند که از صحت آن اطمینان دارند در غیر این صورت ممکن است سایت مربوطه به هدف کلاهبرداری ایجاد شده باشد.


وی در پایان افزود: افرادی که در فضای مجازی به صورت غیر قانونی اقدام به راه اندازی سایت هایی برای اخاذی می کنند، مجرم محسوب شده و پلیس با آنها برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

/ 0 نظر / 10 بازدید