تهرانی‌ها با مشارکت گسترده، مانع از ورود تندروها به مجلس شوند

علی مطهری در حاشیه جلسه علنی صبح روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران ‌با اشاره به تشکیل جبهه منتقدین دولت از سوی خودش، کاتوزیان و عباسپور اظهار کرد: ‌اگر مشارکت مردم در تهران بالا باشد، لیست برنده انتخابات خواهد بود و در غیر این صورت شاید لیست‌های مقابل مثل جبهه پایداری و جبهه متحد رای بیشتری بیاورند.

مطهری، درباره قرار نگرفتن نام خودش، کاتوزیان و عباسپور در لیست جبهه متحد اصولگرایان خاطرنشان کرد:‌ این موضوع به شورای داوری رفته اما آن‌طور که به من گفته‌اند غیبت یکی از اعضاء باعث شده دو رای ما کم شود.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: به هر حال در مجموع مایل نبودند در فهرست باشیم؛ چراکه احساس می‌کردند که وجود ما در این فهرست با توجه به تبلیغاتی که علیه شخص من انجام شده باعث آزردگی شود.

این عضو جبهه منتقدین دولت ادامه داد:‌ اگر مردم از فهرست ما به خوب حمایت کنند در آینده این جریان می‌تواند به عنوان یک جریان سیاسی در کشور موثر باشد.

وی در رابطه با احتمالی ائتلاف با اصلاح‌طلبان یا جبهه بصیرت و بیداری گفت: برنامه‌ای در این رابطه وجود ندارد.

وی درباره نظر آیت‌الله مهدوی‌کنی در خصوص قرار نگرفتن نام مطهری، کاتوزیان و عباسپور در فهرست جبهه متحد اصولگرایان یادآور شد: من از آقای ابوترابی شنیدم وقتی اسامی ما سه نفر حذف شده ایشان اظهار تاسف کرده است.

مطهری خاطرنشان کرد: جمیعت ایثارگران و رهپویان نقش پررنگ‌تری در این جبهه(جبهه متحد اصولگرایان) داشته‌اند، البته سازوکارها قابل بحث است و این‌که آیا کسانی که کاندیداها هستند نیز می‌توانند عضو 8+7 باشند بحث مهمی است حدود 5 یا 6 نفر از 8+7 خودشان کاندیدا بودند و طبعا اول خودشان را در لیست قرار می‌دهند؛ بنابراین در آینده باید فکری در این رابطه شود تا این افراد در ترکیب قرار نگیرند.

این نماینده اصولگرای مجلس در پایان درباره صدور شبنامه علیه لاریجانی و برخی از نمایندگان خاطرنشان کرد: اگر برخی احساس کنند که فهرست ما رای خوبی دارد و احتمال پیروزی ما هست تخریب‌ها افزایش می‌یابد اما معمولا تخریب‌ها نتیجه عکس دارد و موجب می‌شود تخریب ‌شدگان رای بیشتری بیاورند.

/ 0 نظر / 23 بازدید