گوشی N8 پایان بخش قصه سیمبین نوکیا شد

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستتا) بر خلاف انتشار اخبار مختلف در مورد تکمیل  نسخه‌های جدید سیستم عامل موبایلی  شرکت نوکیا موسوم به Symbian Carla و Symbian Donna، منابع آگاه گزارش داده‌اند گوشی هوشمند N8 آخرین محصول تولید شده در شرکت نوکیا خواهد بود که همراه با سیستم‌عامل سیمبین وارد بازار می‌شود.

 

شرکت نوکیا  از قبل اطمینان داده بود که در صورت توقف تولید گوشی‌های هوشمند مجهز به سیمبین به پشتیبانی خود از این  سیستم‌عامل ادامه خواهد داد و  برای ادامه مسیر فعالیت خود ویندوزفون  را به عنوان سیستم عامل اصلی خود  برخواهد گزید. این شرکت ضمن اعلام  گفته‌های فوق در آخرین "کنگره  بین‌المللی تلفن‌همراه" پیش‌بینی کرده بود که تا پیش از بازنشسته کردن سیمبین 150 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مجهز به این سیستم‌عامل را به فروش برساند.

 

"استیفِن  ایلاپ"(Stephen Elop) مدیرعامل شرکت نوکیا که این روزها در شرایط بسیار دشواری به‌سر می‌برد، با درخواست بازار برای افزایش تولید گوشی‌های ارازن قیمت مواجه شده است. او توضیح داد: «ما هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که کمتر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته باید گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل سیمبین را روانه بازار کنیم»

/ 0 نظر / 16 بازدید