احمدی‌نژاد به گیلان می رود

وی با بیان اینکه دشمنان موضوع تهدیدها و تحریم‌ها را دنبال می‌کنند، افزود: انتخابات مجلس نهم با حضور هوشمندانه و بسیار گسترده مردم برگزار می‌شود.

سعادتی ظرفیت‌های گیلان را بسیار خواند و تصریح کرد: در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری و صنعتی فعالیت‌ها در حال انجام است.

استاندار گیلان با اشاره به جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری این استان، خاطرنشان کرد: نیمی از جمعیت گیلان در روستاها زندگی می‌کنند.

وی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گیلان را بسیار توصیف کرد و گفت: ۵۵۰ هزار هکتار جنگل در گیلان وجود دارد.

سعادتی کریدور شمال – جنوب را برای گیلان حائز اهمیت خواند و بیان داشت: گیلان رتبه نخست تولید چای را دارد ضمن اینکه استان‌های مازندران و گیلان ۸۰ درصد برنج کشور را تولید می‌کنند.

مقام عالی دولت در گیلان تولید بیش از ۴۷ هزار تن ماهی در آب‌بندان‌ها را از جمله قابلیت‌های این استان برشمرد و یادآور شد: گیلان با داشتن ۹۰۰ امامزاده و بقاع متبرکه استانی ویژه است.

وی رشد و تعالی گیلان در تمام بخش‌ها را مد نظر دولت ذکر کرد و ابراز داشت: رعایت مسائل زیست‌محیطی از این امر تفکیک‌پذیر نیست.

*سفر رئیس جمهور به گیلان
سعادتی از سفر رئیس جمهور پس از ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی برای افتتاح پروژه‌ها به این استان خبر داد و اذعان داشت: ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه با حضور رئیس جمهور در گیلان افتتاح می‌شود.

استاندار گیلان افتتاح ۱۲ هزار و ۸۸۰ پروژه مسکن مهر را از جمله این طرح‌ها معرفی کرد و افزود: بانک مسکن بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان برای مسکن مهر در گیلان هزینه کرده است.

وی به سفر دور چهارم هیئت دولت به گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: ابلاغیه اولیه سفر چهارم هیئت دولت به استان دریافت شده است.

سعادتی بر آمادگی تمام دستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: تا پایان دولت دهم باید ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شود و تا کنون به ساخت ۵۵ هزار این واحدها ورود کردیم.

*افراد با درآمد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خود انصرافی دهند
مقام عالی دولت در گیلان با اشاره خود انصرافی بعضی از دریافت کنندگان هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد: افرادی که بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان درآمد دارند باید خود انصرافی بدهند و برای این امر یک ماه مهلت داریم.

وی خواستار حمایت مدیران از روابط عمومی‌ها شد و بیان داشت: اداره‌ها باید جهش اطلاع‌رسانی داشته باشند.

سعادتی بر ستاد تنظیم بازار تاکید کرد و یادآور شد: فرمانداران باید در بازار حضور میدانی داشته باشند.

استاندار گیلان به برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در گیلان در بهار سال آینده اشاره کرد و ابراز داشت: تمام دستگاه‌ها طرح‌های خود را باید سریعاً برای این همایش ارسال کنند.


*مرخصی تمام مدیران گیلان لغو شد
وی با اشاره به لغو مرخصی تمام مدیران گیلان تا پایان سال جاری، اذعان داشت: به دلیل نزدیکی به انتخابات و پروژه‌های بزرگی که در پیش داریم، مرخصی تمام مدیران استان لغو می‌شود.

/ 0 نظر / 18 بازدید