خـبــــــــرچـیـــــــــــن
 
تازه ترین مطالب : علمی،فرهنگی،هنری،سیاسی،اجتماعی و...

خبرگزاری آریا- شهردار کویت در دیدار با دکتر قالیباف گفت : تغییرات عمده کلان شهر تهران نسبت به سال 2008 که به این شهر بزرگ سفر کرده بودم ، نشان می دهد شهرداری تهران به بهترین شکل ممکن کار کرده و آرزو می کنم همواره این پیشرفت تداوم داشته باشد .
به گزارش آریا،" احمد حمد الصبیح" ، شهردار کویت در این دیدار با بیان این مطالب افزود: ساخت و سازهای بزرگراهها در تهران که یکی از بزرگترین پایتخت های اسلامی به شمار می رود ، به خوبی به چشم می خورد.
وی با بیان اینکه شکی نیست که تهران کلان شهری زیباست ، تصریح کرد : ما در شهر کویت طرح های عمرانی مثل زیرگذر ، روگذر و طرح هایی در خصوص حمل و نقل عمومی را برای کاهش ترافیک انجام داده ایم . ضمن این که مقرر شده تا برای ساخت و ساز حتما برای هر ساختمان 2 جای پارک خودرو ساخته شود.
شهردار کویت همچنین از اجرای طرحی در حوزه محیط زیست خبر داد که بر اساس آن هیچ خودرویی حق ندارد بیش از 7 سال در شهر تردد کند.
بر اساس گزارش خبرنگار "تهران سما" ، در ادامه این دیدار دکتر محمدباقر قالیباف ، شهردار تهران ضمن خوشامدگویی به شهردار کویت ، از اظهار نظر وی راجع به شهر تهران ابراز خرسندی کرد و گفت: تهران رو به پیشرفت است اما ترافیک سنگین از جمله بزرگترین مشکلات ما است و  البته ما قصد داریم تا در برنامه ای 3 - 4 ساله این وضعیت را بهبود بخشیم.
وی در ادامه با اشاره به جمعیت کم شهر کویت ، محدود بودن جمعیت را فرصت خوبی برای مدیریت شهری داسنت و گفت : بر خلاف شما ، شهر تهران دارای جمعیت بسیار زیادی است به طوری که در شب 10 میلیون و در روز 13 میلیون جمعیت داریم و روزانه بین 18 تا 20 میلوین سفر درون شهری انجام می شود . چندین خط مترو ، اتوبوس های تندرو و تاکسی داریم که هنوز به شکل مطلوب و مد نظر مدیریت شهری جواب گوی این تعداد سفر نیستند.
بر اساس این گزارش در پایان این دیدار شهردار کویت با دعوت رسمی از شهردار تهران گفت : آرزو می کنم تا در آینده نزدیک میزبان شما باشیم.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٤ دی ۱۳٩٠ توسط یاس
تمامي حقوق اين وبلاگ محفوظ است | ياس : yasblog

تبادل لينک

خريد بک لينک