خـبــــــــرچـیـــــــــــن
 
تازه ترین مطالب : علمی،فرهنگی،هنری،سیاسی،اجتماعی و...

در مناظره با ذالنور در قم

کواکبیان: احمدی‌نژاد فکر می‌کرد مردم در ۱۱ روز قهر او به خیابان می‌ریزند/بی‌‌نظمی‌های دولت احمدی‌‌نژاد در تاریخ انقلاب بی‌سابقه بود...

کواکبیان با تأکید بر این که بی‌نظمی‌ایی که در این دولت شد، در تاریخ انقلاب سابقه نداشت، گفت: رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در آخرین سخن خود گفته است ما بخشی از درآمد هدفمندی یارانه‌ها را به مردم تزریق کردیم؛ شما بی‌جا کردید؛ شما غیرقانونی عمل کردید؛ او صریحاً اقرار کرده است.


دبیر کل حزب مردم‌سالاری گفت: اعضای جبهه پایداری در مجلس، می‌گویند ما اصلاً آن‌ها(برخی از اعضای ۸+۷) را اصول‌گرا نمی‌دانیم؛ آن‌ها هم می‌گویند ۱۱روز دورکاری آقای احمدی‌نژاد هم جاده خاکی بوده او رفته و بعد دوباره به جاده اصلی برگشته است. بعد می‌گویند مشایی را هم با دو سوت برمی‌داریم؛ ما هم می‌گوییم ۷ سال است عالم و آدم نتوانستند او را بردارند، شما چطور دو سوته او را بر می‌دارید؟ 

مصطفی کواکبیان شامگاه شنبه در مناظره‌ای با حجت الاسلام مجتبی ذالنور جانشین سابق نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالن امام خمینی(ره) دانشگاه پردیس قم، در پاسخ به این سؤال مجری برنامه که نظر شما درخصوص این ایده برخی از اصول‌گرایان که معتقدند اختلافات فعلی در اردوگاه اصول‌گرایان کار اصلاح‌طلبان است، چیست؟ اظهار داشت: تصور نمی‌کنم اختلافات فعلی اصول‌گرایان یک جنگ زرگری باشد، زیرا عده‌ای می‌گویند این جنگ، جنگ زرگری است و این‌ها نهایتاً با هم یکی هستند؛ یعنی در سراسر کشور بالای ۱۵۰کاندیدای مشترک دارند. مثلاً می‌گویند ۸+۷، فقط ۳۰ درصد افرادش با جبهه پایداری تفاوت دارد و جبهه پایداری هم ۱۰ درصد با جریان انحرافی یا دولتی‌ها اختلاف دارند و نهایت امر این است که ۸+۷ با دولتی‌ها حدود ۴۰درصد اختلاف دارند که این مقدار اختلاف هم طبیعی است و در نهایت ۱۵۰ اسم مشترک دارند.

وی افزود: اما بنده به نوبه خود فکر می‌کنم اختلافات اصول‌گرایان در مقطع فعلی خیلی جدی است؛ اگر چه ممکن است در بعضی جاها اسامی مشترک داشته باشند.

نماینده سمنان در مجلس گفت: هر چه ‌آیت‌الله مهدوی‌کنی به دوستان اصول‌گرای خود در جبهه پایداری می‌گوید شما را به خدا بیایید وحدت کنیم، پایداری‌ها می‌گویند ما نمی‌رویم. پس بنابراین، ما اصلاح‌طلبان چه کار به دعوای اصول‌گرایان داریم؟

وی خاطرنشان کرد: البته به نظر من آیت‌الله مهدوی‌کنی با توجه به جایگاه فعلی خود باید فراجناحی باشد و شاید درست نباشد که یک چنین شخصی بیاید و برای جریان اصول‌گرایی کار کند. به نظرم بهتر بود ایشان حالت فراجناحی داشت. اما با این حال باز هم می‌بینیم که خود اعضای جبهه پایداری حرف ایشان را گوش نمی‌دهند. پس اختلافات اصول‌گرایان به ما چه مربوط است که بگویند اصلاح‌طلبان باعث اختلاف اصول‌گرایان هستند؟

اعضای جبهه پایداری می‌گویند با دو سوت مشایی را بر می‌داریم

کواکبیان یادآور شد: از دوستان جبهه پایداری در مجلس، در مورد همین قضایا پرسیدم، می‌گویند ما اصلاً آن‌ها(برخی از اعضای ۸+۷ ) را اصول‌گرا نمی‌دانیم؛ آن‌‌ها هم می‌گویند ۱۱روز دورکاری آقای احمدی‌نژاد هم جاده خاکی بوده او رفته و بعد دوباره به جاده اصلی برگشته است. بعد می‌گویند مشایی را هم با دو سوت برمی‌داریم؛ ما هم می‌گوییم ۷ سال است عالم و آدم نتوانستند او را بردارند، شما چطور دو سوته او را برمی‌دارید؟

وی گفت: ما هم دلمان می‌خواهد که اصول‌گراها به اتحاد برسند تا ما بدانیم حریف‌مان در انتخابات کیست.

بعد از سخنان کواکبیان، ذالنور هم در مقام پاسخ‌گویی برآمد و به ابراز نظرات خود پرداخت.

بعد از سخنان ذالنور، کواکبیان با اشاره به این بخش از سخنان ذالنور که گفت اصلاح‌طلبان بهتر است در مقطع فعلی فکری به حال خود کنند، چون قبری هم از آن‌ها باقی نمانده تا ما بر سر آن فاتحه‌ای بخوانیم،

وقتی اجازه فعالیت به حزب مشارکت نمی‌دهد، چه توقعی دارید که لیست بدهند؟

گفت: شما می‌توانید بروید هر جا فاتحه بخوانید، اما بدانید استقبال مردم به اصلاح‌طلبان در همین انتخابات پیش‌رو، از اصول‌گرایان حامی دولت بیشتر است.

وی افزود: آقای ذالنور! قطعاً اصول‌گرایی مثل علی مطهری از شما بیشتر رأی می‌آورد. مگر می‌شود جلوی آفتاب را گِل گرفت؟

جریان خط امام(ره) نخواهد مرد

کواکبیان با تأکید بر این که هر وقت هر جریان سیاسی بخواهد یک‌دست شود، از درون متلاشی خواهد شد، گفت: مگر قرار است در رقابت سیاسی مجلس نهم که همه باید به مشارکت سیاسی بیاندیشیم، به حذف یکدیگر فکر کنیم؟ از این بابت من برای آقای ذالنور که می‌گویند قبری هم از اصلاحات باقی نمانده تا بر روی آن فاتحه‌ای بخوانیم، متأسفم.

وی خاطرنشان کرد: اصلاً آن‌ور آبی‌ها دوست دارند حاکمیت ما یک‌دست باشد، اما متأسفانه عده‌ای از اصول‌گرایان آن‌ور آبی‌ها را با اصلاحات یکی می‌دانند و فقط برای این که جای پای خود را محکم کنند و بخدا اشتباه می‌کنند. یعنی همانگونه که آن‌ور آبی‌ها اشتباه می‌کنند، این‌دسته از اصول‌گرایان هم که این‌گونه فکر می‌کنند اشتباه می‌کنند.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری گفت: جریان خط امام(ره) نخواهد مرد و ازاین‌جهت اگر آقای ذالنور می‌خواهد فاتحه بخواند، برود جایی که لازم است فاتحه بخواند.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر این که به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌اندیشیم، گفت: ما از ابتدا هم با تحریم انتخابات مخالف بودیم و گفتیم که اگر ۱۵۰ نامزد در سراسر کشور داشته باشیم، لیست سراسری می‌دهیم و البته درصد احتمال پیروزی‌مان را هم، صد در صد می‌دانیم.

کواکبیان گفت: آن ۱۴میلیونی که به آقای احمدی‌نژاد رأی ندادند باعث شدند رأی ۴۰ میلیونی شکل بگیرد و البته شاید عده‌ای از آنها در این انتخابات شرکت نکنند، اما اکثریت آن‌ها اگر نامزدهای موردنظر خود را ببینند شرکت می‌کنند. از این‌جهت فقط باید به مشارکت حداکثری در انتخابات بیاندیشیم.

وی با اشاره به بخش دیگری از سخنان ذالنور مبنی بر این که اصلاح‌طلبان سردرگم هستند، گفت: این اصلاح‌طلبان نیستند که سردرگم هستند، بلکه این اصول‌گرایان هستند که سردرگم‌اند، چرا که روزی، وقتی احمدی‌نژاد وارد مجلس شد، برخی از اصول‌گرایان از سر و کول هم بالا می‌رفتند تا از او تبرکی بگیرند، اما روزی هم بود که اصلاً کسی به استقبال او نرفت.

نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی، افزود: این‌ها روی‌شان نمی‌شود بگویند احمدی‌نژاد، می‌گویند جریان انحرافی؛ بعد تازه می‌گویند ما با جریان انحرافی ائتلاف می‌کنیم؛ آخه این به ما می‌چسبد؟

آقای ذالنور، راه‌های "شیمی درمانی" را بگوید

بعد از سخنان ذالنور در بخش دوم، کواکبیان با اشاره به سخنان ذالنور مبنی بر این که جریان انحرافی یک تومور و غده چندگرمی در کنار نخاع و مغز بدنه دولت است و جراحی آن کار ساده‌ای نیست و باید شیمی‌درمانی کرد، گفت: از آقای ذالنور می‌خواهیم راه‌های شیمی‌درمانی جریان انحرافی را هم بگوید؛ چون مثل این که ایشان چند واحدی پزشکی گذرانده‌اند.

احمدی‌نژاد نامه رهبری را نادیده گرفت

کواکبیان با اشاره به این بخش از سخنان ذالنور مبنی بر این که دولت احمدی‌نژاد هدف و مسیر انقلاب را با وجود انحراف، گم نکرد، گفت: قهر ۱۱ روزه آقای احمدی‌نژاد، برخی را به این فکر فرو برد که اصلاً از اول آقای احمدی‌نژاد این‌گونه بوده است؛ زیرا مقام معظم رهبری در قضیه وزیر اطلاعات نامه خصوصی به آقای احمدی‌نژاد می‌دهند که من می‌خواهم آقای مصلحی در مقام وزیر اطلاعات باقی بماند و کنار رفتن ایشان نه به مصلحت شما و نه به مصلحت نظام است. این نامه نادیده گرفته می‌شود؛ بعد مقام معظم رهبری نامه

سوریه و لبنان در موقع صدور قطعنامه علیه ایران، دستشویی‌شان گرفت.

رسمی به آقای مصلحی می‌دهند که شما به کارتان ادامه دهید؛ بعد دوباره در جلسه خصوصی به آقای احمدی‌نژاد می‌گویند که من کنار رفتن آقای مصلحی را به مصلحت نمی‌دانم. با همه این توضیحات بعد از قهر ۱۱ روزه، آقای احمدی‌نژاد در جلسه هیئت دولت به آقای مصلحی می‌گوید برو بیرون. از آقای ذالنور می‌پرسم که این کجا با راه انقلاب می‌خواند؟

وی افزود: در دولت آقای هاشمی و آقای خاتمی، هیچ‌وقت به این وضوح، جبهه‌گیری در قابل رهبری معظم انقلاب نداشتیم.

کواکبیان گفت: ما که یادمان نرفته نامه مقام معظم رهبری در خصوص معاون اولی آقای مشایی، یک هفته در کشوی میز آقای رئیس‌جمهور بی‌جواب ماند.

احمدی‌نژاد فکر می‌کرد مردم در ۱۱ روز قهر او به خیابان می‌ریزند

وی خاطرنشان کرد: آقای احمدی‌نژاد فکر می‌کرد همه مردم با او هستند و اگر ۱۱ روز در خانه بنشیند، همه مردم به خیابان‌ها می‌ریزند.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری گفت: آقای ذالنور! در حرف همه تابع رهبری هستند، اما در عمل چقدر این تابعیت وجود دارد؟

وی در ادامه با بیان این که یک عده از کلمه فتنه، نان می‌خورند، گفت: من از ابتدا هم گفتیم که معتقدم هر‌کس که خط امامی است، باید معتقد به ولایت فقیه باشد و کسی که خط امامی است نمی‌تواند مقابل رهبری موضع بگیرد. اصلاً خود من اولین کسی بودم که در مجلس قبل از همه اصول‌گرایان کلمه فصل‌الخطاب‌‌بودن سخنان رهبری را به کار بردم.

بعد از سخنان ذالنور در بخش سوم، کواکبیان، با اشاره به سخن ذالنور مبنی بر این که برخی از سران اصلاحات گفته‌اند انتخابات را تحریم می‌کنیم، گفت: فلان‌آقا نظر خودش را گفته است.

وی افزود: آقای ذالنور! شما می‌گویید اگر فلان‌آقا را از اصلاحات بگیری، چیزی از اصلاحات باقی نمی‌ماند در حالی که اصلاحات بیش از ۵۰ حزب هستند.

کواکبیان خاطرنشان کرد: ما به دنبال نهادینه‌کردن احزاب در کشور هستیم و وقتی هم که مقام معظم رهبری بحث نظام پارلمانی را مطرح کردند لازمه‌اش وجود احزاب قوی در کشور است.

این که در انتخابات می‌آییم، بزرگترین موضع ماست

وی با اشاره به آن بخش از سخنان ذالنور مبنی بر این که آقای کواکبیان! موضع خود را مشخص کن، گفت: روزنامه مردم‌سالاری که هر روز منتشر می‌شود، موضع ماست؛ اصلاً همین‌قدر که ما می‌گوییم در انتخابات می‌آییم، بزرگترین موضع ماست.

بعد از سخنان ذالنور در بخش چهارم کواکبیان با اشاره به سخنان وی مبنی بر این که بسیاری از احزاب اصلاح‌طلب را مردم نمی‌شناسند، گفت: این‌که شما احزاب اصلاح‌طلب را نمی‌شناسید مشکل ما نیست؛ برای مثال خانه کارگر در همه شهرها دفتر دارد و روزنامه‌اش هر روز منتشر می‌شود.

وقتی وزارت کشور اجازه فعالیت به حزب مشارکت نمی‌دهد، چه توقعی دارید که لیست بدهند

وی افزود: آقای ذالنور! این که شما بگویید اصلاح‌طلبان فقط حزب مشارکت هستند و چون فاتحه آن‌ها خوانده شده، فاتحه اصلاحات خوانده شده، اشتباه است. مضاف بر این که وزارت کشور اجازه فعالیت به احزابی مثل مشارکت را نمی‌دهد؛ پس چه توقعی از آن‌ها دارید که لیست انتخاباتی بدهند؟

کواکبیان گفت: حالا شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم گفته ما به عنوان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لیست انتخاباتی نمی‌دهیم، اما چه اشکالی دارد که برخی از احزاب لیست بدهند؟ برخی از شخصیت‌های اصلاح‌طلب هم گفته‌اند اصلاح‌طلبان لیست نمی‌دهند.

بعد از مناظره کواکبیان و ذالنور نوبت به پرسش و پاسخ دانشجویان رسید.

کواکبیان در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان بسیجی مبنی بر این که حوادث بعد از انتخابات را اعتراض می‌دانید یا فتنه؟ گفت: وقتی رهبری لفظ فتنه را به کار بردند حتماً فتنه‌ای در کار بوده است.

وی در ادامه در پاسخ

در حال حاضر کمتر خانواده‌ای است که بیکار نداشته باشد و یا در فامیل شان حداقل یک معتاد نباشد، بعد شما بگویید مملکت گل و بلبل است؟

به سؤال دانشجوی بسیجی دیگری مبنی بر این که چه تضمینی وجود دارد که اگر حزب مردم‌سالاری در انتخابات شکست بخورد، شما نتیجه آن را بپذیرید؟ و نگویید تقلب شده است؟ گفت: ما مطمئن هستیم این اتفاق نمی‌افتد؛ اصلاً اگر همین الان بگویند دیگر نماینده نیستم و یا در انتخابات پیش‌رو رد صلاحیت می‌شوی، اعتراض نمی‌کنم و اصلاً بنای ما این نیست که بگویند به زور دنبال قدرت هستیم.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری گفت: آیت‌الله آملی‌لاریجانی رسماً گفتند حتی اگر شکایتی از روند انتخابات نشود و ما احساس کنیم مجری انتخابات تخلف می‌کند، وارد می‌شویم؛ اگر تخلفات به جایی برسد که صدای ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی دخالت کند، نباید از من ایراد بگیرید.

وی پس از سخنان ذالنور مبنی بر این که دولت خاتمی به بیگانگان امتیاز داد تا تحریم نشود اما دولت احمدی‌نژاد روی اصول ایستاد و انرژی هسته‌ای را پیش برد، گفت: همین نیروگاه نطنز که شما الان افتخار آن را می‌کنید، زمان آقای خاتمی ساخته شد.

کواکبیان افزود: آقای حسن روحانی زمانی پروتکل الحاقی را امضا کرد که ۸۰ کشور دیگر هم امضا کرده بودند، و اصلاً سؤال من این جاست که مگر می‌شود شورای عالی امنیت ملی کشور بدون تصویب رهبری کاری را صورت دهد؟

وی خاطرنشان کرد: چهارشنبه‌ای که گذشت جلسه غیر‌علنی مجلس در خصوص همین تحریم‌ها بود؛ یکی از نمایندگان گفت ما تا آخر ایستاده‌ایم و حتی اگر دو قطعنامه دیگر هم بدهند ما از موضع هسته‌ای کوتاه نمی‌آییم؛ البته این آقا فکر می‌کرد در نمازجمعه صحبت می‌کند.

عضو فراکسیون خط امام‌(ره) مجلس شورای اسلامی گفت: درست است که ما نباید از موضع هسته‌ای کوتاه بیاییم، اما هنر این است که هم موضع هسته‌ای داشته باشیم و هم قطعنامه نگیریم.

سوریه، لبنان و فلسطین در موقع صدور قطعنامه علیه ایران، دستشویی‌شان گرفت

وی خاطرنشان کرد: برای مثال در قضیه قطعنامه علیه ایران در خصوص اتهام ترور سفیر عربستان، در موقع رأی دادن در موافقت یا مخالفت با قطعنامه علیه ایران، کشورهایی مثل سوریه، فلسطین و لبنان دستشویی شان گرفت؛ یعنی از جلسه بیرون رفتند تا به نفع ایران رأی ندهند.

بی‌‌نظمی‌های دولت احمدی‌‌نژاد در تاریخ انقلاب بی‌سابقه بود

کواکبیان با تأکید بر این که بی‌نظمی‌ایی که در این دولت شد، در تاریخ انقلاب سابقه نداشت، گفت: رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در آخرین سخن خود گفته است ما بخشی از درآمد هدفمندی یارانه‌ها را به مردم تزریق کردیم؛ شما بی‌جا کردید؛ شما غیرقانونی عمل کردید؛ او صریحاً اقرار کرده است.

کمتر خانواده‌ای است که بیکار و کمتر فامیلی است که معتاد نداشته باشد

وی گفت: آقای ذالنور! در حال حاضر کمتر خانواده‌ای است که بیکار نداشته باشد و یا در فامیل شان حداقل یک معتاد نباشد، بعد شما بگویید مملکت گل و بلبل است؟

کواکبیان در پاسخ به سخنان ذالنور مبنی بر این که دستاوردهای دولت احمدی‌نژاد، ارزش آن را داشت که حتی ده برابر تحریم‌ها بر کشورمان تحمیل شود، گفت: اگر با دید شما باشد که حمله به سفارت انگلستان هم مورد تأیید شماست. در حالی که باید پرسید چرا باید کاری کنیم که وزیر خارجه ما برود و در مقابل انگلیس تأسف بخورد؟

وی در پاسخ به این سؤال که نظر شما درخصوص حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات چیست؟ گفت: ما همه نخبگان کشور را به حضور در انتخابات و ثبت‌نام در آن تشویق می‌کنیم و علاوه بر آن با تحریمی‌ها موضع داریم. اصلاً تحریم را بر‌خلاف وصیت‌نامه سیاسی امام راحل می‌دانیم.

دبیر‌کل حزب مردم‌سالاری در‌خصوص نظرش راجع به بیانیه اصلاح‌طلبان لندن‌نشین در خصوص تحریم انتخابات گفت: فلان‌کس آن‌ور‌آبی غلط می‌کند.

پسرجان! ماهم برای وحدت اصول‌گرایان دعا می‌کنیم، اما چه کنیم، نمی‌شود

وی در پایان در خصوص دعای یکی از دانشجویان بسیجی که دعا می‌کنیم اصول‌گرایان به وحدت برسند تا شاهد حضور امثال آقای کواکبیان در خانه ملت نباشیم، گفت: پسرجان! ما هم برای وحدت اصول‌گرایان دعا می‌کنیم، اما چه کنیم که این اتفاق نمی‌افتد./


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٤ دی ۱۳٩٠ توسط یاس
تمامي حقوق اين وبلاگ محفوظ است | ياس : yasblog

تبادل لينک

خريد بک لينک